Yeni Model iPhone’da Home Tuşu Olmayacak mı?

Apple’ın yakında lansmanını yaparak kullanıcılara sunacağı yeni model iPhone için dedikodular gelmeye devam ediyor. Bizler de Döt Geliği olarak dedikoduları derleyip sizlerle paylaşıyoruz.

Yakında lansmanı yapılacak olan yeni iPhone modeli ile ilgili yeni bir dedikodu daha ortaya çıktı. Bundan önceki bütün modellerinde ikonik home tuşundan vaz geçmeyen Apple’ın yeni modelde bu tuştan vazgeçeceği söyleniyor.

Ancak hom tuşu ile ilgili iddiaların yakında çıkacak 7 ile ilgili değil 8 ile ilgili olacağı da konuşuluyor. Bugün Geekbench testinde görüntülenen ve yeni model olduğu düşünülen bir görüntü paylaşıldı. Görüntüde home tuşu ile ilgili bir bilgi edinilemese de sızıntıyı yapan kullanıcının iddiasına göre home tuşu yerli yerinde duruyor.

Öte yandan yapılan bu sızıntıda beklenen 7 modeli yerine 6 SE’nin de yayınlanabileceği söyleniyor. 2017 yılında iPhone 8’in yayınlanmasını bekleyen kullanıcılar, Apple’ın iPhone’nu çıkarmasının 10. Yıl dönümü olan bu yılda yeni bir tasarım ile yayınlanmasını bekliyorlar. Bu bilgilere ek olarak iPhone 8’in çift kavisli ekran ile geleceği de konuşuluyor. Home tuşunun görevinin nasıl halledileceğini düşünen kullanıcılar içinse tuşun ekrana entegre edileceği bilgisinin olduğunu söylemek isteriz. Her geçen gün yeni modellerin ortaya çıktığı son yıllarda bizleri nelerin beklediğini gerçekten tam anlamı ile bilemeyeceğiz ancak iyi şeylerin beklediğini söyleyebiliriz.

9 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir