Regl Ağrısını Azaltma Yolları

reglBayanlarımızın en büyük sorunlarından birisi olan Regl sancılarını azaltmak için birçok alternatif yol bulunmaktadır. Bu yollara teker teker bakalım…

Egzersiz yapmanın sağlığa ne kadar yarar sağladığını az çok biliyorsunuzdur. Bu olay ayrıca regl sancısını azaltmada da etkisini göstermektedir. Ağrınızın başladığı sıralarda belirli bazı egzersiz türlerini uyguladığınızda, yürüyüş veya koşu yaptığınızda bu ağrının hissini azaltabileceğinizi biliyor muydunuz? İlk başvurmanız gereken yollardan birisinin bu olmasına özen gösterin.

Ağrı kesici kullanmak günümüzde oldukça popüler bir hal almasına rağmen çok tavsiye edilmemektedir. Tavsiyemiz, çok zorda kalmadığınız sürece ağrı kesicilerden uzak durmanız yönünde. Çünkü sağlık açısında size birkaç problem daha yaratabilir ve sancıların gecikmesine yol açabilir.

Karnınızdaki ağrıyı azaltmak için o bölgeyi oval şekilde ovmanız sizi biraz da olsa rahatlatacaktır. Fakat bu yöntemin oldukça az etkili olduğunu da söylemek gerek. Bu egzersiz ile birlikte ılık bir duş alırsanız etkisinin daha da arttığını göreceksiniz.

Son olarak tavsiyemiz, ağrı çektiğiniz sürede sigara gibi zararlı maddeleri tüketmekten kaçınmanız yönündedir.

2 comments

  1. Bazı kadınların adet sancıları feci oluyor. Çikolata adet ağrısını geçiriyor mu bileniniz var mı ? Bir de adet ağrısı için bitkisel tedavileri merak ediyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir