Pokemon Go ve Sanal Gerçeklik

Son zamanların trend teknolojilerinden olan sanal gerçeklik teknolojisi hızla gelişyor. Geleceğimizin şekillenmesinde oldukça önemli olacak sanal gerçeklik teknolojisi oyun sektörüne de farklı bir bakış getirecek. Son zamanların en çok oynanan oyunlarında biri olan Pokemon Go oyunun sanal gerçeklik teknolojisini çok iyi irdelediği ve gelecek için şimdiden yatırım yaptıkları görülmektedir. Oyun, günlük hayatla iç içe oynanabilen ve bu yeni teknolojinin anlaşılması için oldukça etkili oluyor. Oyunu oynarken telefonunuzun kamerasını kullanıyorsunuz ve günlük hayatta gördüğünüz yerlere telefonun kamerasından bakıyorsunuz. Telefonun kamerasını bir sanal gerçeklik gözlüğü gibi kullandığınız bu teknoji ile oyun daha keyifli bir hal alıyor.

Televizyon izlerken televizyonunuzun üstünde hiçbir şey olamaya bilir ama telefonunuzun kamerası ile baktığınızda orada bir pokemon görebilirsiniz. İşte bunun sağşanması geliştirilen bu yeni teknoloji ile olmaktadır. Pokemon Go, akıllı telefon kullanıcılarının bu yeni olayı anlaması için oldukça faydalı bir oyun oldu. Bununla birlikte bu teknolojinin imkanlarından kısa yoldan faydalanmak isteyenler Pokemon Go hile geliştirilmesi için çalışmalar yapmaktadırlar. Oyunda yaratıkları yakalamak için biraz emek harcamanız gerekmektedir. Metrelerce yol yürümenizi gerektiren oyunu yürümeyi sevmeyenler ve kısa yoldan seviye atlamak isteyenler için Pokemon Go hile ile oynayanlar son zamanlarda artmaktadırlar. Bu sebepten ötürü oyunda rekabet daha da kızışmaktadır. Oyunda yürüyerek pokemonları topladıktan sonra topladığınız bu yaratıkları arkadaşlarınız ile takas da edebiliyorsunuz.

4 comments

  1. Pokemon Go Türkiyede Telefonlara Nasıl yükleniyor, İphone iso ve Andorid telefonlarda kullanmak için gerekli olan pokemon go APP dosyalarınıda paylaşırsanız çok iyi olur.

  2. Bildiğin bağımlılık yapan oyun. İşlerim gereği bilgisayar başından kalkmayan ben her gece 1-2 saat arası yürüyüş yapıyorum hem keyifleniyorum hem de yürüyüş yapmış oluyorum. Hile yapanlar ortamı bozsa da ben kendi keyfim için yürümeye devam ediyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir