Nintendo’dan Müjde Mario IOS’a Geliyor

Pokemon Go ile mobil oyun piyasasına hızlı bir giriş yapan ve rekor üstüne rekor kıran Nintendo, Apple’ın iPhone 7’yi tanıttığı lansmanda yer alarak efsane oyunlardan biri olan Mario’nun IOS işletim sistemi için iPhone modellerine geleceğini duyurdu.

Mario, bir tesisatçının kapı kapı, kale kale dolaşarak prensesi aradığı ve kurtarmaya çalıştığı bir oyun. Atarilerin olduğu zamanında oldukça fazla oynanan oyun şimdilerde ise mobil platformlarda yerini almaya hazırlanıyor. Apple lansman sırasında iPhone 7 modelleri ile istediği gibi bir tepki alamasa da Nintedo’nun Mario’yu IOS’a getireceğini duyurması üzerine kullanıcıların ilgi odağı oldu.

Daha önce Mitimo adını verdikleri ama tam oyun sayılamayacak bir uygulama ile mobilde yer alan firma 2017’ye kadar 5 tane oyun piyasaya süreceklerini duyurdu. Mario gibi ağır toplarla piyasaya giriş yapacak Nintendo’unu Pokemon Company üzerindeki yüzde 30 hissesiyle bile Pokemon Go’dan neler kazandığını düşünürsek, firma küllerinden yeniden doğacakmış gibi görünüyor. Fakat Nintendo oyunun IOS işletim sistemine özel olduğunu da duyurdu, yani bu Android kullanıcıları için hüsran demek.

19 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir