Kozmetik alanının lideri Avon?

Kozmetik alanı özellikle bayanların önem verdiği bir sektördür. Her gün yeni ürünlerin çıktığı bu sektörde yüzlerce ürün vardır ve hepsi farklı bir işe yaramaktadır. Bununla birlikte aynı işi yapan bir çok ürünü piyasaya süren rakip firmalar, birbirlerinin ürünlerini ekarte etmek için çalışmalar sürdürmektedirler. Bu konuda Avon diğer rakip firmalara fark atmış durumdadır. Çok satan kozmetik ürünler listesinde Avon ismi çoğunlukla ilk sırada yer almaktadır.

Avon’un çalışma stili çok farklıdır. Müşterilerinin satış temsilcisi olmasına izin veren firma, böylelikle hem müşterilerine satış yapıyor hem de müşterilerinin kendisi için satış yapmasını sağlayarak daha çok kişiye ulaşmaktadır. Firma bu anlamda geliştirmiş olduğu bu yeni satış stratejisi ile rakiplerine fark atmış ve listelerde bir numaraya oynamıştır.

Avon ve kozmetik alanında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Selçuk Sönmez tarafından yazılan ve her gün düzenli olarak güncellenen kişisel blog sitesini takip edebilirler. Bu blogda her sektörden yazıya ve bilgiye ulaşarak genel kültürlerini geliştirmek için onları okuyabilirler.

3 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir