Kolay Yaş Pasta Nasıl Yapılır?

Bazen sevdiğimiz bir insanın doğum gününü unutabiliyoruz. Onlara unuttuğumuzu ve son anda hatırladığımızı çakmamaları için hızlı bir şekilde pasta yapmamız gerekebiliyor. İnternette arama yaparsanız önünüze bir çok kek tarifleri ve yaş pasta tarifi çıktığını göreceksiniz. Ben de acil bir durumda kullanabilmeniz için kolay bir tarif paylaşacağım sizle.

Bir paket kakaolu pudingi açalım ve bir kutu süt ile birlikte tencereye bocalayalım. Tencereyi orta ateşte yanan ocağın üzerine koyarak karışım koyulaşana kadar karıştırarak pişirin. Tencereyi ocaktan alın. Daha sonra derin bir kabın içine yağlı kağıdı koyun. Yağlı kağıdın üzerine tencerede yaptığınız karışımdan biraz koyarak kabın tabanına iyice yayın. Daha sanra Pötibör denilen biskivileri bir kat dizin. Ardından bisküvilerin üzerine bir kat daha karışımdan sürdükten sonra tekrar bisküvi diziniz.

Böyle böyle kaç kat istiyorsanız o kadar dizerek karışım ile kaplayınız. İşlem bittikten sonra karışımın kalanını pastayı kaplamak için kullanabilirsiniz. Daha sonra pastayı dolaba koyun ve soğuyup katılaşmasını bekleyiniz. Bu çok basit olan yaş pasta tarifi çoğu zaman hayatımızı kurtarmaktadır. Tıpkı bu tarif gibi çat kapı misafir geldiğinde imdadımıza yetişen kek tarifleri de mevcuttur. Böyle tarifler bizlere hem kolay lezzetler sununuyor hem de çok fazla emek harcamadan pasta yememizi sağlıyorlar. Böylelikle ailemizle geçirdiğimiz çay vakitlerinde hoş lezzetler tadıyor oluyoruz.

11 comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir