İzlenmesi Gereken Kanallar

Televizyonunuzu açtığınız zaman karşınıza binlerce kanal çıktığını göreceksiniz. İnsanlar bu kadar çok kanal karşısında hangisini izlemeleri gerektiğine karar verememektedirler. Çocuk kanalları konusunda fazla bir seçenek olmadığı için karar vermek kolay olurken diğer kategorilerde bir şey izlemek isteyenler genelde iki program arasında kalmaktadır. Bu tür durumlarda izlemeye başlamadan önce karar verme aşamasında olanlar fragman izleyerek hangi programın daha çok ilgi çektiğine karar verebilirler. Böylelikle sevmedikleri bir programı izlemek için sevdikleri bir şeyden vaz geçmiş olmazlar.

fragman izlemenin mantığı zaten budur. Bir şeyi izlemeden önce onun hakkında bilgi sahibi olmak elbette iyi olacaktır. Dizi ve filmlerin fragmanlarını hazırlayan kişiler bunun farkında oldukları için bu kısa videolara filmden ya da diziden en can alıcı sahneleri koyarlar ki insanlar kendi dizilerini ya da filmlerini izlemek istesinler. çocuk kanalları kategorisinde bu pek mümkün değildir. Çünkü çocukların ilgisine hangi sahnelere çekecek pek bilinmez. Ancak bu alanda yer alan bütün yapımlar çocukların ilgisini çekme üzerine yapıldığı için çok da sorun teşkil etmemektedir. İzlenmesi gereken kanallar arasında devlet televizyonu olan TRT’nin kanallarını da söyleyebiliriz. Okul ya da çizgi film kanalları başarılı bir şekilde işleten TRT aynı zamanda spor ve haber alanında da hizmet vermektedir. Vatandaşların her türlü televizyon ihtiyacına yetişmek isteyen milli televizyonumuzu tebrik etmek hepimizin görevidir.

10 comments

  1. izlenmesi gereken kanallar olarak detaylı bir açıklama sunmuşsunuz fakat bu durum bana göre yanlış. Çünkü mevcut yeni bir kanalın ne zaman devreye gireceği ve o kanal da yayınlanacak içerik bu faktörü belirlemektedir.

  2. Benim en çok izlediğim kanallar genelde Haber kanallarıdır zira o kadar çok kanal olmasına rağmen kayda değer çok fazla program yok.Bir diğer bir konu ise bu türk yapımı diziler o kadar fazlalar ki hepside saçma uyduruk hikayeler güzel villalar yakışıklı gençler güzel kızlar vs vs hemen hemen hepsi standartları aynı şekilde.Üstelik birde harcama yapmadan çekilen bu diziler her daim burnumuzun dibinde olması beni oldukça rahatsız ediyor.

    Kanal 8 in mesela bazı programlarda inatla göstermesi deli edici bir durum benim stilim 3 adam Göz vs vs programları o kadar iticiki yani resmen midem kalkıyor açıyorum bir haber kanalı en azından haberleri izlerim diyorum…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir