Hull City ile Markovic Anlaşmak Üzere

Liverpool’dan Fenerbahçe’ye kiralık olarak gönderilen ardından Sporting Lizbon ile kiralama yöntemi ile anlaşan Lazar Markovic, Premier Lig takımlarından Hull City ile anlaşma yolunda.

Geçen sezon büyük umutlar ile Fenerbahçe’ye gelen fakat yaşadığı sakatlıklardan dolayı çok fazla etki gösteremeyen Lazar Markoviç, Sporting Lizbon’un ardından bu sefer de Hull City’e kiralık olarak gönderiliyor. 22 yaşındaki futbolcu Sporting Lizbon’da da gözden çıkarılınca takım arayışına girdi. İngiltere Premier Lig takımlarından Hull City ile ismi anılan Markovic’e tek engel takımı Liverpool.

Satılabileceği umutları ile hala Liverpool’da tutulan fakat farklı takımlara kiralık olarak gönderilen futbolcu için en yakın isim Hull City olurken Avrupa’nın diğer kulüplerinden de teklif geliyor. Liverpool kiralama bedeli konusunda anlaşma sağladığı takdirde bu takımlardan birisine oyuncusunu verecek.

Hull City’nin yeni menajeri Marco Silva tarafından beğenilen ve takibe alınan eski Fenerbahçelinin de İngiltere’de oynamak istemesi transferin gerçekleşme ihtimalini arttırıyor.

Klopp için Önemli

Liverpool teknik direktörü Jurgen Klopp tarafından beğenilen fakat henüz hazır olmadığı düşünülen genç ismin kiralama mantığı ile tecrübe edinmesi amaçlanıyor. Özellikle 3-5-2 oyun stilinde sağ kanat pozisyonunda iyi işler ortaya koyan Markovic, Lizbon’da oynadığı 14 maçta 2 gol 1 asist yaptı.

2019 yılına kadar Liverpool ile sözleşmesi bulunan ismin 20 milyon pounda satılması veya bu süreç boyunca kiralanması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir