Chrome 55 ile Adobe Flash Tarihe Karışıyor

Chrome 55Geçtiğimiz aylarda JAVA’ya da savaş açan Google Chrome’dan şimdi de Adobe Flash’ı ölüme sürüklemeye yönelik bir atak geldi.

Uzun zamandan beri üstünde çalışmaların yapıldığı Chrome 55 versiyonunun önümüzdeki Aralık ayında piyasaya sürüleceği ve bu sürüm ile birlikte Adobe Flash’ın tarihe karışacağı bildirildi.

Yapılan açıklamaya göre Google, yeni tarayıcısı Chrome 55 ile Adebo Flash yerine HTML 5’i kullanacak.

Pazartesi yapılan açıklamaya göre aralık ayında görücüye çıkması gereken Chrome 55’in böyle bir özelliğe sahip olmasının da nedenleri sıralandı. Fakat bizi tam olarak tatmin edecek nedenler olmadığını da söylemekte fayda var.

Adobe, Google’dan gelen bu açıklamanın ardından kendi yazılımını geliştirmeye başlasa da kendisi de HTML 5’in daha faydalı olduğunu görmekte. Çünkü, HTML 5 ile herhangi bir yazılıma ihtiyaç duymadan animasyon ve yüksek grafikli dosyalar çalıştırılabiliyor.

4 comments

  1. Java’ya savaş açması çok normal geçmişte Java yüzünden yenilen virüsler,truva atlarının haddi hesabı yoktu güncelleme yapılıyordu ama bir çok kişi bu konu yüzünden zarara uğradı

  2. Google yine yaptı yapacağını adamlar resmen kullanıcı rahat etsin diye uğraşıyorlar bizde kurtulalaım artık şu flash playerleri yüklemekten iyi oldu bu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir